Груевски: Никогаш нема да ја свиткаме кичмата за името

Премиерот Никола Груевски кој денеска се обрати на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ за избор на претседателски кандидат за претстојните избори, истакна дека сите најмногу сакаме решение на проблемот со Грција, но дека нема да ја свиткаме кичмата за ова прашање.

-Проблемот со името со нашите соседи не е работа само поврзана со избори решението за името за нас има поголема суштина. Ние по ова прашање освен голема волја имаме и јасни принципи кои досега во повеќе наврати се имаме произнесено.Народот е тој што ќе одлучи, ако Грција и понатаму остане со такви радикални ставови како досега ние секоја година можеме да организираме избори, посочи премиерот и додаде дека ние веќе се навикнавме на тоа знајќи дека крајната цел им е да ја свиткаме кичмата. Народот не се лаже, само СДСМ може да ја свитка кичмата.

 

01.03.2014 - 13:15

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега