Тони Михајловски "распали" по СДСМ: На колку линии е Бранко (ВИДЕО)

Тони Михајловски денеска ја отвори конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ за избор за претседателски кандидат за претстојните избори.

За време на своето обраќање Михајловски распали по СДСМ.

Михајловски раскажа комична приказна за разговор меѓу Црвенковски и Заев. Еве дел од “разговорот“.

-Оти го наместивте Стево да бида кандидат? Јадел ли тој живи луѓе за доручек?

-Ма Заев тој ме направи мене претседател?

-Тате и бате ќе дадат од тендерите.

-Зајко амнезија ли те фати?

-Па нели ти ме амнестираше претседателе!

 

01.03.2014 - 13:33

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега