Крвава пресметка меѓу двајца млади скопјани - 20 годишно момче се бори за живот

Двајца 20 годишници од Скопје вчера вечерта се скарале па потоа и крваво се пресметале.

20 годишниот скопјанец П.Ш. изнервиран поради претходна расправија, земал нож и го избодел својот врсник В.Т.

Повреденото момче е пренесено во Градската општа болница „8-ми Септември“ во Скопје, каде му е констатирана тешка телесна повреда на левата плешка. В.Т. е задржан на лекување, додека насилникот е приведен во полициската станица Кисела Вода. 

најчитано сега