Куманово: Уште една старица "падна" во рацете на разбојник

Вчера попладне во 18:15 часот во кумановското село Проевце, засега непознат разбојник ја нападнал 78 годишната Ј.С.

Разбојникот и се приближил на Ј.С. од зад грб, ја нападнал и и го украл златното ланче од вратот. Според МВР, ланчето вредело околу 300 евра. Полицијата работи на расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителот.

најчитано сега