Страотна сообраќајка во Прилеп - четири лица завршиле со скршеници

Вчера попладне се случила страотна сообраќајна несреќа на патот Градско-Прилеп.

До несреќата дошло поради неприлагодена брзина кон условите на патот, при што се судриле автомобил марка  „Џип“ и „Цитроен“.

Повредените со скршеници по телото и главата веднаш биле пренесени во скопскиот Ургентен центар во Прилеп.

најчитано сега