Скопјанец се бори за живот откако пожар ја пепелоса неговата куќа

Вчера во Градската болница во Скопје бил донесен 46-годишен скопјанец којсе здобил со тешки изгореници во пожар.

Се работи за К.Ј.  од  Скопје кој се здобил со изгореници од пожар во неговата куќа лоцирана на улицата „Зендел Џемаил„ кој избувнал  вчера околу 01 часот и 10 минути.

За жал, скопјанецот се наоѓа во животна опасност.  

најчитано сега