Насилници од Охрид демолирале кафуле

Вчера околу 22 часот во Охрид на улицата „Партизанска“ во кафе-барот „План Б“, 32-годишниот А.П. 30-годишниот Н.Д. и 20-годишниот  Ф.А.  влегле во објектот и без повод и причина почнале да го кршат инвентарот.

Присутните лица во објектот по ова вознемирени го напуштиле бидејќи лицата не престанувале да дивеат.

Лицата се приведени и ќе следува соодветна кривична пријава.

најчитано сега