Нема опасност од поплави во Македонија

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески денеска излезе на терен каде донациите од македонските граѓани беа испратени во Србија.

Министерот истакна дека нивото на Пчиња се намалува, дека постојано се врши контрола и дека во моментот нема опасност за поплави во Македонија.

19.05.2014 - 13:08
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега