Гордиот Ѓоковиќ: Направив бебе од прва!

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ во интервју за американскиот магазин  „Венити фер“ ги открил своите идни планови, за родителствоти, за тенисот. Ноле во сите медиуми е актуелен по тоа што наскоро ќе стане за прв пат татко, а тенисерот тоа го објаснил на  духовит начин.

- Јелена и јас сме заедно веќе 9 години. Во септември се свршивме и сега ова бебе е дар од бога. Разговаравме за тоа во минатото но никогаш одлучно не сме рекле:„Ок, ајде сега да направиме бебе“. Првпат кога с еобидовме да го направивме тоа успеавме, сјајна прецизност, го направи втоа како што треба - открил тенисерот.

Исто така тој додал дека полот на бебето треба да го дознаат за две недели.

 

21.05.2014 - 11:45
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега