ФОТО: Еве како изгледал Жељко на својата прва венчавка

Oваа фотографија од првата венчавка на популарниот пејач и композитор Жељко Јоксимовиќ ги преплави социјалните мрежи.

На неа Жељко е со првата сопруга Весна со која ја има ќерката Мина и е облечен во сино плишано одело со лептир-машничка. Мора да се согласите дека изгледа некако смешно во споредба со тоа како што изгледа денес. 

Популарниот пејач е сега венчан со неговата втора сопруга, водителката на ПинкТВ Јована Јанковиќ со која го има синот Коста.

22.05.2014 - 11:20
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега