Ставрески на регионална конференција во Приштина

Вицепремиерот Ставрески зборуваше на панелот „Улогата на регионалната соработка во борбата против сивата економија”, на кој учествуваа и министрите за финансии на Црна Гора Радоје Жугиќ, на Албанија Шкелким Цани и на Косово Бесим Беќај.

На конференцијата учестваа и директорите на управите за јавни приходи и царините од регионот, вклучително и директорот на Управата за јавни приходи на Македонија Горан Трајковски и директорката на Царинската управа на Република Македонија Наташа Радевска Крстевска, а нејзин домаќин е премиерот на Косово Хашим Тачи.

30.05.2014 - 14:44
Фото: 
а1.он
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега