Димитриев не е предложен за министер за да остане генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Досегашниот заменик министер за одбрана, Емил Димитриев не е предложен за прв човек на министерството за да може да продолжи да биде генерален секретар на владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ.

eemill

Тој на оваа партиска функција е од месец јули минатата година и истата ја извршува одговорно и успешно.

Чести промени на функцијата генерален секретар, би оделе на штета на владејачката партија.

Димитриев на оваа функција, во услови кога Груевски ја води македонската Влада, е практично клучна фигура во организирањето на партијата.

08.06.2014 - 20:36
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега