ВИДЕО: После ова видео сигурно ќе сакате да го избришете вашиот Фејсбук профил

Ова видео е снимено од режисерот, актерот, комичарот и музичар Матијас, со цел да укаже на проблемите кои ги загрижуваат поголемиот број на корисници на оваа друштвена мрежа – целосната загуба на приватноста.

Имено, „Facebook“ од неодамна може да се поврзе со микрофонот на вашиот смартфон и да ве прислушкува, а на неодредено време ги складира сите ваши електронски пораки, текстуалните пораки и пребарувања.

Веројатно после ова видео ќе го избришете вашиот Фејсбук профил...

10.06.2014 - 17:14
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега