Нормализирана состојбата на Халкидики: Два дена по невремето осамна убав и сончев ден (ВИДЕО)

Два дена после рзорното невреме во кое настрадаа седум лица на Халкидики, ситуацијата се стабилизира, се наведува во фејсабук групата „Грција инфо“.

„На Халкидики осамна убав и сончев ден“ пишува во првата утринска објава.

Се наведува дека состојбата веќе нее аларманстна, но струја и вода се уште нема.

Во силното невреме кое траело само 20 мин повредени се и преку 100 лица.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.07.2019 - 12:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега