Нов хорор во Авганистан: Експлодираше џамија, има голем број на умрени и повредени

И овој петок, како претходниот, за време на петочна молитва, експлодирала џамија во Кандахар, во Авганистан.

Како што пренесуваат странските медиуми, неофицијално експлозијата била поттикната од напаѓач-самоубиец.

Имало голем број на жртви, досега седум умреле, а AФП пишува дека повеќе од 15 се повредени.

15.10.2021 - 12:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега