Нов парк во кој ќе се сместат спомениците од „Скопје 2014"

 

Агенцијата за филм како опција денеска понудија изградба на парк во кој ќе се сместат сите спомен обележја од проектот Скопје 2014.

Доставени се првите елаборати за Министерството за Андон Јанев Ќосето кај комплексот судови и за Мајка Тереза и Воин на коњ на плоштад „Македонија“, а Владата ќе одлучи што да се прави со нив.

Утре ќе се одржи седница но се уште не знаат дали информацијата ќе се најде на деневен ред.

Овој предлог доаѓа по првиот предлог за претопување на спомениците.

 

 

 

15.11.2017 - 08:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа