Нов скандал ја потресе Евровизија: На Украинците им се одзема победата?

Нов скандал го потресе овогодишно натпреварување за песна на Евровизија. Како да не е доволно што оваа Евровизија помина во знак на политика, сега се појавуваат нови спектакли.

Украинската претставничк Џемала која донесе победа со песната „1944“ наводно може да биде дисквалификувана. Имено, постојат видео снимки на кои се гледа дека таа победничката песна ја испеала во мај минатата година што по правило на Евровизија сите песни треба да бидат претставени дури од есен.

Доколку ова се испостави дека е точно на Џемаила ќе и биде одземена победата, а интересно е што снимките се тргнаат секој момент од интернет. претпоставуваме, Русите непрестано ги објавуваат, а Украинците ги бришат...

 

 
 
19.05.2016 - 20:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега