Нов топлотен бран во Македонија - метеоролозите информираат кога ќе биде најтопло

Од утре па сѐ до средината на следната недела во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со максимални дневни температури до 38 тепени.

 

Топлиот бран се очекува да почне од утре, за кога се очекува температурата да достигне до 37 степени. Најтопло ќе биде во среда кога температурниот максимум ќе достигне до 38 степени.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.08.2019 - 12:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега