Нов земјотрес регистриран утринава во Албанија- во текот на ноќта уште два

По катастрофалниот замјотрес во Албанија од 6,4 степени по Рохтер во кој загинаа 52 лица а повредени беа илјадници следеа многу афтершокови и потреси, а се чини дека никако не престануваат.

Утринава уште еден посилен замјотрес со јачина од 3,7 степени по рихтер беше регистриран на 52 километри од Тираа.

Земјотресот бил почуствуван во 8 часот и 44 минути по локално време, а бил на длабочина од 10 километри.

Во текот на ноќта исто така имало два прилично слаби земјотреси од 2,9 и 2,7 степени според рихтер се случиле вечерва во Албанија.

Првиот се случил 18 часот и 7 минути, додека вториот во 18 часот и 15 минути.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2019 - 09:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега