Нов земјотрес во Скопје со јачина од 2,3 степени

Во 11:50 регистриран нов земјотрес во Скопје.Потресот е почувствуван во централното градско подрачје и периферијата. Според информациите од Европската сеизмолошка епицентарот бил 5 километри од скопско Арачино. 

 

 
 
12.09.2016 - 12:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега