Нов земјотрес во Турција

Земјотрес со интензитет од 3.7 степени во 10:15 минути го западниот регион на Турција. Земјотресот е со епицентар на 76 километри североисточно од Измир . За помалку од 10 часа ова е петнаесетти земјотрес во овој турски регион.

 
 
15.09.2016 - 11:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега