НОВА СНИМКА: Го осветивме пророкот Мухамед, го убивме Шарли Ебдо!

На интернет се појави нов видеозапис на кој се снимени напаѓачите од Париз, по масакрот во редакцијата на неделникот „Шарли Ебдо“ од седми јануари.

На снимката се гледаат двајца мажи како мирно се враќаат во своето возило, откако претходно убија 10 новинари и двајца полициски службеници. По се изгледа дека за време на нападот напаѓачите го менуваат оружјето, по што едниот од нив вели:
„Го осветивме пророкот Мухамед, го убивме Шарли Ебдо!“.

Потоа се гледа како пукаа врз полициски автомобил додека бегаат.

 

Видеото може да го погледнете тука:

 

 

 

Оцени ја веста

13.01.2015 - 23:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега