Нова жртва на коронавирусот во Србија- почина жена, бројот на мртви се искачи на 14

Во Клиничкиот центар во Војводина почина жена, тоа е официјално 14 жртва на коронавирусот во Србија.

Ова е четврт случај на починат од околината на Војводина.

-Се работи за 81- годишна жена од Темерин, изјавиле властите.

На територијата на Војводина, 147 лица во моментот се заразени со коронавирусот, а 42 од нив се лекуваат на Инфективната клиника.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.03.2020 - 12:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега