Новата Мис Универзум во разурнат стан по земјотресот во Загреб: „Им помагам на пријателите“

Новата хрватска Мис Универзум, Мирна Наиа Мариќ, понеделникот го поминала во разурнат стан на нејзини пријатели.

Мирна „се фатила“ за метлата и лопатата и собирала делови од ѕидот кој се распукал од земјотресот кој го погоди Загреб во недела во 6:24.

„Им помагам на пријателите после земјотресот“, напишала убавата Мирна.

Многу загрепчани во неделата претрпеле големи штети, а некои не можат да се вратат во своите домови. Градот Загреб после земјотресот прогласи елементарна непогода.

 
 
 
View this post on Instagram

Helping my friends after the earthquake #staystrong #helpifyoucan #friends #zagreb #earthquakezagreb

A post shared by Mirna Naiia Marić (@mirna.naiia) on Mar 23, 2020 at 11:51am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.03.2020 - 11:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега