Нови цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска напладне треба да ги соопшти новите цени на горивата.

Моменталните цени на нафтените деривати изнесуваат:

 Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС - 95 81,00 (денари/литар)

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС - 98 83,00 (денари/литар)

Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 74,00 (денари/литар)

Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 73,00 (денари/литар)

Мазут М-1 НС 45,680 (денари/килограм)

24.06.2024 - 11:21

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега