Нови детали за пожарот во Охис - Брза помош на местото на настанот

Булеварот „Борис Трајковски“ е затворен од раскрсницата со булевар Србија кон Драчево поради пожарот кој избувна во фабриката Охис попладнево.

Полицијата не пропушта никој да помине.

Во меѓувреме поминаа неколку возила на Итната медицинска помош во двата правци и кон Охис и кон Центар и едно возило на пожарна.

 

05.08.2021 - 17:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега