Нови детали за убиството на Јелена - вака убиецот ја мачел па ја убил

 

Нови шокантни детали за убиството на ѕвездата на Гранд, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ.

Монструмот кој ја убил Јелена на 2. април лани на насипот кај Борча во Црвенка, го издале отисоци од патиките, кои имале специфична форма и трага, но засега не е пронајден, а како единствен осомничен во притвор според ДНК анализите е нејзиниот сопруг Зоран.

На двете страни на каналот каде јелена ја најдоа мртва имало крв, што доведува до заклучок дека е убиена токму таму кобниот ден.

нејзината блуза во која трчала на насипот била потопена во крв, брутално била тепана, мачена, удирана и усмртена. Таа била удрена по главата, ја удирал по нозете, па ја влечел за долниот дел на тренерките.

истрагата трае повеќе од година ипол.

 

 

 

 

18.10.2017 - 08:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа