Нови три жртви од коронавирусот во Грција, потврдени 743 случаи на лица заразени со Ковид-19

Бројот на жртви од коронавирусот во Грција, се зголеми на 20 лица, откако денеска беше соопштено од претставникот за Ковид-19 од Министерството за здравство на Грција, професорот епидемиолог Сотирис Циодрас, дека уште три лица починаа, додека пак потврдени се 48 нови случаи, односно вкупно 743 лица во земјата се заразени со коронавирусот, јави дописничката на МИА од Атина.

Хоспитализирани се 134, од кои 60 отсто се мажи, додека пак 45 се приклучени на апарати.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.03.2020 - 18:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега