Новиот евроамбасадор Дејвид Гер пристигна во Македонија

Новиот амбасадор на Европската Унија (ЕУ) во Македонија, Дејвид Гeр, допатува во Скопје.

– Очекувам и сакам да ја запознам целата земја и нејзиниот народ, паралелтно со поддршката за нејзина евроинтеграција“, напиша еврооамбасадорот Гeр на Твитер.

Гeр на функцијата во Скопје доаѓа на местото на Самуел Жбогар.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.09.2020 - 11:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега