Ново Лисиче вечерва се гуши - Ова се најзагадените места

Воздухот загаден и вечерва во Македонија.

Најзагадено е во Кавадарци и Струмица вечерва, а во Скопје се гуши Ново Лисиче.

Загадено и во Велес, Тетово и Куманово.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.01.2020 - 19:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега