Нвредувал и нападнал полицајци- скопјанец веднаш приведен

Полицијата уапсила 23- годишник откако почнал да се однесува агресивно и да навредува полицајци кои биле на должност.

-Вчера во 02.00 часот на ул.„Македонија“ во Скопје полициски службеници го привеле  К.Л.(23) од Скопје поради тоа што се однесувал агресивно и навредувал полициски службеници кои вршеле службени дејствија- соопштуваат од МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.09.2019 - 16:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега