Обдукцијата покажала како настрадале четирите момчиња кај Чачак

Четири момчиња на возраст од 18 до 20 години загинаа во тешка сообраќајна несреќа која се случи ноќта меѓу саботата и неделата.

Обдукцијата покажала дека загинале откако им бил скршен вратот, а исто така ниту еден од нив не бил под дејство на алкохол, ниту дроги.

Возилото „Сузуки витара“ најпрво удрило во дрво, па потоа излетало од мост во река, а нивните тела биле пронајдени дури во 07.30 часот.

27.06.2022 - 15:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега