Објавена фотографија: Ова е напаѓачот кој утринава пукаше во трамвај во Холандија

Најмалку едно лице загина по нападот во трамвај во Холандија, откако непознат маж отворил оган во трамвај.

Напаѓачот е сеуште во бегство, а сега полицијата објави и негова фотографија.

Се работи за Гокман Танис роден во Турција.

А се појавија и снимки, додека пак полицијата не ја исклучува можноста да се работи за терористички напад.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.03.2019 - 14:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега