Очевидец на убиството во Црна Гора: Пукаше цел час, испука над 100 куршуми

Еден очевидец на убиството во Црна Гора кажа дека пукотниците траеле цел час и дека убиецот испукал над 100 куршуми.

„Човекот имаше три, четири деца, семеен човек, но очигледно нешто се случило. Момчето е од чесно семејство, но никој уште не ги знае сите жртви кои ги уби“, вели очевидец.

Исто така, тој кажал за медиумите дека В.Б. немал материјални причини за убиството.

„Имаат пари, убаво живеат, има свој дом. Сè имаше“, вели тој.

12.08.2022 - 23:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега