Од Италија депортиран скопјанец обвинет за тешка кражба

Синоќа во 00:20 часот на Граничниот премин „Меѓународен аеродром - Скопје“, во придружба на полициски службеници од Италија, како депотрирано лице пристигнал 26-годишниот Е.Д. од Скопје. Бидејќи лицето се наоѓа на листата со мерка „апси“, по барање на Секторот за меѓународна полициска соработка - Одделение за потраги поради сторено кривично дело „тешка кражба“, тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Чаир за понатамошна постапка.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.11.2019 - 12:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега