Од полноќ нова цена на горивата

Регулаторната Комисија за Енергетика денеска на редовната седница напладне се очекува да утврди нови цени на горивата во земјава.

Новите цени ќе важат од полноќ.

Во моментов на светските берзи нафтата се движи 85 долари за барел од типот брент.

Ова се актуелните цени по последното поскапување на бензините:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 85 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 76 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 86.5 ден/л

 

25.03.2024 - 07:26

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега