Од рано наутро оваа улица ќе биде без вода во Скопје

Без вода утре од 9 часот ќе останат корисниците од улицата „Прашка“ бб во Општина Карпош.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот со водоснабдување е поради дефект на водоводен приклучок  со пречник 100 милиметри на улицата „Прашка“.

Прекинот ќе биде се до санирање на дефектот. 

 

 

 

17.05.2018 - 18:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега