Од утре автобусите на ЈСП ќе возат по вообичаениот зимски возен ред

Од утре, вторник (21.01.2020 година), јавниот превоз ќе сообраќа по вообичаениот зимски возен ред, информираат од ЈСП.

Во изминативе три недели, поради ученичкиот зимски распуст, тој беше редуциран.

Од утре, автоматски продолжува и важноста на ученичките бесплатни билети за користење на јавен превоз.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2020 - 13:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега