Од утре до 27 март можни мали прекини со водоснабдување во Шуто Оризари

Од утре до 27 март можно е да имаат мали прекини со водоснабдување жителите на Шуто Оризари.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи – Скопје, прекинот со водоснабдување е поради чистење и дезинфекција на резервоарот во Шуто Оризари.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.03.2020 - 11:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега