Од утре ќе имаме нова промена на времето - погледнете што не очекува

На Балканот од утре  пред попладне ќе биде претежно сончево, а после пладне и навечер ќе биде променливо облачно и нестаболно  со локални врнежи од дожд и грмежи. 

Како што соопштуваат метролозите, ќе дува слаб  југоисточен ветер. Утринската температура ќе биде од 12 до 16 а дневната ќе достигне од 23 до 27 степени. 

 

 
 
09.06.2016 - 15:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега