Од водите на Вардар извадено мртво женско тело

 

Вчера во 09 часот и 45 минути во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар има починато женско лице.

Од екипа на Бригадата за прпотивпожарна заштита Скопје телото било извадено, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство.

По преземени мерки било констатирано дека станува збор за Б.К.(60) од населба Радишани - Скопје.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатата било дадено на обдукција.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.01.2020 - 16:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега