Одлична вест: Повторно работат Инстаграм и Фејсбук

Предмалку Facebook се врати во функција.

Најголемата социјална мрежа заедно со апликациите WhatsApp и Instagram не функционираа повеќе од шест часа.

Според претставници на компанијата, ситуацијата настанала поради мрежни потешкотии.

 

05.10.2021 - 00:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега