Одложени реваншите во ЛШ меѓу Реал-Сити и Јувентус-Лион!

Откако бројни спортски настани низ целиот свет беа откажани поради коронавирусот, не беше поштеден ниту реваншот од осминафиналето во Лигата на шампионите меѓу Манчестер Сити и Реал Мадрид, односно Јувентус и Лион.

Одлуката за одложување на натпреварите кои беа закажани да се одиграат на 17 март, беше откажана по заедничката спогодба со УЕФА, поради фактот што играчите на „Кралскиот“ клуб беа подложени на 15 дневен карантин, откако се покажа дека кошаркарот на Реал Мадрид, Треј Томфинс , е заразен.

Исто така од Манчестер Сити посакаа зарзениот кошаркар што е можно поскоро да се опорави.

Потсетуваме дека во првиот натпревар граѓаните славеа со 2-1 на „Бернабеу“, додека Лион запиша минимална предност од 1-0 против „Старата дама“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.03.2020 - 18:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега