Официјално се разведоа: Дарко Лазиќ на Ана и остави стан вреден илјадници евра

Пејачот Дарко Лазиќ официјално се разведе од својата поранешна сопруга Ана Севиќ со кого ја има ќерката Лорена.

По разводот парот заминал на пијачка во еден ресторан, што е доказ дека тие се пријателски настроени, пренесуваат српските медиуми.

-Ана и јас сме цивилизирани луѓе и понатаму сме во одлични односи, бидејќи првенствено од секогаш сме биле пријатели, а потоа ја имаме и ќерката која ја сакаме најмногу на целиот свет, вели Дарко.

Тој додава дека ќерката ќе живее со нејзината мајка, но првиот и третиот викенд во месецот ќе ги поминува кај него.

-Истото се однесува и за празниците, ќе ги делиме подеднакво, вели Дарко.

Тој потенцира дека станот и го остава на Ана, бидејќи е логично неговото дете да расте во средина на која веќе е научено.

Инаку луксузниот стан на Ана и Дарко вреди повеќе илјади евра.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.05.2019 - 15:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега