Ограбена аптека во Охрид

Вчера во 20 часот во СВР Охрид е пријавено дека во аптека на булеварот „Туристичка“ во Охрид, едно лице со закана од вработената одзело пари од касата.

По овластување на Јавен обвинител,  на местото на настанот увид извршија полициски екипи. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот, соопшти МВР.

 
 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.01.2020 - 15:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега