Ограбена обложувалница во Аеродром

Непознато лице ограбило спортска обложувалница во скопски Аеродром.

Како што соопшти полицијата, вчера во 18:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на бул.„АСНОМ“ едно лице со закана кон вработениот одзело пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

 

06.12.2021 - 17:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега