Огромни штети на Флорида, има загинати, милиони се без струја (ВИДЕО)

Ураганот Иан предизвика огромни штети во сојузната држава Флорида, а досега регистрирани се две загинати лица.

Силното невреме остави и над 2,6 милиони жители на Флорида без струја, а гувернерот кажа дека ова е еден од најсилните урагани кои ја погодиле сојузната држава.

„Никогаш не сме виделе вакви поплави досега“, вели тој.

29.09.2022 - 19:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега