Охриѓанец фатен со марихуана

Полициската станица во Охрид поднесе кривична пријава против охриѓанец за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори.

Се работи за 33-годишниот З.И. од Охрид  кај кого при извршен преглед е пронајдена марихуана.

најчитано сега