Околу 1.000 луѓе затворени во хотел - гостин заразен од коронавирус, сите во Тенерифе чекаат тестирање

Хотел во Тенерифе со преку илјада гости е ставен во карантин откако шпанските власти потврдија нов случај на заболен од коронавирус.

Според шпанските медиуми станува збор за италијански државјанин, доктор кој дошол на одмор.

Ова е трет случај на заболен од коронавирус во Шпанија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.02.2020 - 12:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега