Општина Центар најзагадена утрово

И утрово мерните станици покажуваат загадување на воздухот во Скопје и другите градови во Македонија.

Највисоко ниво на ПМ10 отровните честички има во Општина Центар, додека веднаш потоа следуваат Битола 2, Ректорат, Кочани, Куманово и Карпош.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2019 - 08:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега